Ekspres do kawy przelewowy to funkcjonalne urządzenie pozwalające na przygotowanie sporej porcji kawy w stosunkowo krótkim czasie. Przelewa on automatycznie gorącą wodą przez zmieloną wcześniej kawę. Urządzenie wykorzystuje filtry – papierowe lub metalowe. Dzięki temu do powstałego naparu nie dostają się żadne fusy. Ekspresy przelewowe do kawy popularne były już w latach 90. XX wieku. Obecnie ponownie powracają do łask.

Najlepszy ekspres do kawy przelewowy – ranking

 1. Ekspres do kawy przelewowy De’Longhi BCO 411.B

  Ekspres do kawy przelewowy De’Longhi BCO 411.B

  Nowoczesny ekspres kombinowany, który nie sprawia większych problemów w obsłudze. Posiada funkcjonalny wyświetlacz LCD. Stanowi połączenie ekspresu kolbowego i przelewowego. Pozwala tym samym na przygotowanie różnego rodzaju kaw – także mlecznych. To rozwiązanie idealne dla wszystkich miłośników kawy w każdym wydaniu. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,2l.

 2. Ekspres Amica CD4011

  Ekspres Amica CD4011

  Wysokiej klasy ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem do kawy. Posiada regulację, która pozwala na otrzymanie kawy o określonej mocy i aromacie. Dzbanek znajdujący się w ekspresie jest podgrzewany. Dodatkowo jednocześnie można w nim zaparzyć aż sześć filiżanek kawy. To świetne rozwiązanie podczas wizyty gości. Urządzenie wyróżnia się mocą 750W. Wyposażone jest w pojemnik na wodę o pojemności 750 ml.

 3. Russell Hobbs Allure 20060-56

  Russell Hobbs Allure 20060-56

  Funkcjonalny ekspres do kawy dla prawdziwych koneserów. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i prezentuje się bardzo efektownie. Posiada młynek do mielenia kawy i pojemnik mieszczący 250g ziaren. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,4l. Pozwala to na wykonanie aż 10 filiżanek kawy. Z boku znajduje się zresztą wskaźnik poziomu wody. Urządzenie oferuje 9 ustawień grubości mielenia ziaren.

 4. Ekspres do kawy przelewowy Siemens TC86303

  Ekspres do kawy przelewowy Siemens TC86303

  Efektowny wizualnie przelewowy ekspres do kawy w kolorze czarnym i antracytowym. Posiada moc 1160W i pojemność 1,25l. System AromaSensePlus pozwala uzyskać kawę o wyjątkowym aromacie. Za temperaturę parzenia odpowiadają specjalne sensory. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w timer z zegarem i funkcję pamięci. Po 2 godzinach automatyczne przechodzi w tryb Stand-by.

 5. Ekspres Bosch TKA8631

  Ekspres Bosch TKA8631

  Prosty w obsłudze przelewowy ekspres do kawy z mocą 1100W i Dual Heating System. Za sprawą funkcji AutoOff automatycznie wyłącza się, co przekłada się na bezpieczeństwo jego użytkowania. Posiada funkcję zapobiegającą kapaniu. Tym samym płyta grzewcza pozostaje bez plam. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto Aroma VolumeAutomatic, dzięki której kawa zawsze jest aromatyczna i smaczna.

Jaki przelewowy ekspres do kawy kupić?

Przy wyborze ekspresu przelewowego do kawy trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów. Duże znaczenie ma obecność płyty podgrzewającej dzbanek z kawą oraz blokada kapania. Dzięki temu o każdej porze dnia można napić się ciepłej kawy i to bez ryzyka, że na blacie zostaną krople napoju.  Warto postawić na urządzenie oferujące regulację mocy kawy o sporej mocy. Im większa jest moc ekspresu, tym szybciej przygotowuje on kawę. To oznacza jednak i wyższe rachunki za prąd.

Dla wielu osób duże znaczenie ma pojemność dzbanka czy regulacja ilości kawy. Przy podejmowaniu wielu gości, sprawdzi się raczej większy dzbanek. Pozwala bowiem zaoszczędzić sporo czasu. Dla singli wystarczający będzie dzbanek mniejszy. W nowszych ekspresach przelewowych spotkać się można także z programatorem czasowym, który pozwala na ustawienie cyklu parzenia kawy na określoną godzinę. W ten sposób można liczyć na filiżankę aromatycznej kawy zaraz po wstaniu z łóżka czy po przyjściu z pracy do domu.

Ceny popularnych ekspresów przelewowych do kawy

Podstawowe ekspresy przelewowe do kawy nie są urządzeniami bardzo drogimi. Prostsze modele zakupić można już za około 200-250 złotych. Są one w wielu przypadkach w 100% wystarczające. Podtrzymują temperaturę kawy czy posiadają blokadę kapania. Na rynku spotkać się można także z ekspresami o wiele droższymi kosztującymi kilkaset złotych i więcej. Oferują one na ogół jeszcze więcej funkcjonalności. Przy zakupie warto określić swoje potrzeby i oczekiwania w tym zakresie.