Blender ręczny to niewielkie rozmiarowo urządzenie służące do rozdrabniania i miksowania produktów spożywczych. Pozwala na przygotowywanie potraw, których podstawą są produkty dość miękkie np. pomidory bądź owoce jagodowe. Niektóre blendery ręczne posiadają w zestawie końcówki dodatkowe np. ubijaczkę czy specjalną nasadkę do zagniatania ciasta. Blender ręczny to niedroga i ciekawa alternatywa dla popularnych malakserów kuchennych.

Najlepszy blender ręczny – ranking

 1. Blender ręczny Bosch MSM67170

  Blender ręczny Bosch MSM67170

  Funkcjonalny blender ręczny z silnikiem o mocy 750W. Wyposażony jest w przycisk Turbo, który sprawdza się przy twardszych produktach. Skuteczność działania urządzenia jest także zasługą poczwórnego ostrza. Uchwyt SoftTouch zapewnia komfort użytkowania blendera. Urządzenie umożliwia dodatkowo kruszenie kostek lodu. Oferuje dwunastostopniową regulację prędkości pracy.

 2. Blender Philips Avance Collection HR1676/90

  Blender Philips Avance Collection HR1676/90

  Wysokiej jakości blender ręczny z silnikiem o mocy 800W, wykorzystujący technologię ProMix. Posiada przyciski funkcji SpeedTouch, które pozwalają na łatwą obsługę urządzenia. Im mocniejsze naciśnięcie, tym większa moc działania. Model ten wyposażony jest w niewielki rozdrabniacz, dzbanek i trzepaczkę. Blender wykorzystuje kształt trójkąta i zapewnia w tym sposób maksymalną wydajność.

 3. MQ 745 Aperitive

  MQ 745 Aperitive

  Nowoczesny blender ręczny z silnikiem o mocy 750W i ergonomiczną budową. Wykorzystuje innowacyjne technologie Smart Speed oraz PowerBell. Urządzenie świetnie sprawdzi się w każdej kuchni. Produkt wykorzystuje bardzo twarde ostrza wykonane ze stali nierdzewnej i radzi sobie nawet z twardymi produktami spożywczymi. Stopa ma formę dzwonu i zapewnia nieustanną rotację składników.

 4. Blender ręczny Zelmer ZHB1304B

  Blender ręczny Zelmer ZHB1304B

  Wydajny blender ręczny z silnikiem o mocy 750W i aż 15 prędkościami obrotowymi do wyboru. Funkcja Turbo pozwala na uruchomienie urządzenia na pełnej mocy. W skład zestawu wchodzi dodatkowo kruszarka do lodu. Końcówka miksująca jest w stanie przygotować zupę czy mus. Dodatkowa końcówka do ubijania jest nieoceniona przy robieniu bitej śmietany. Na uwagę zasługuje również spory pojemnik z miarką.

 5. Blender Philips Zoodler HR2656/90

  Blender Philips Zoodler HR2656/90

  Innowacyjny blender ze spiralnym ostrzem do do warzyw. Pozwala na tworzenie trzech rodzajów warzywnych i owocowych spirali – wstążek, sprężynek i spaghetti. Nowoczesna technologia SpeedTouch sprawia, że urządzenie można obsługiwać za pomocą tylko jednej ręki. Model ten wyposażony jest w silnik o mocy 800W, który radzi sobie nawet z trudnymi produktami spożywczymi.

Jaki blender ręczny kupić?

Pierwszym istotnym parametrem jest moc. W większości przypadków, im jest ona większa, tym lepiej. Silniejsze urządzenia radzą sobie bowiem także z twardszymi produktami spożywczymi. Inną ważną kwestią jest czas pracy. Związany jest niejako z mocą blendera. Na skuteczność urządzenia wpływają ponadto jego ostrza – jakość i ilość. Kiepskiej jakości ostrza wykonane z tworzywa sztucznego są mało skutecznie i szybko ulegają zniszczeniu. Lepiej postawić na te ze stali szlachetnej bądź nierdzewnej. Większość blenderów ręcznych posiada minimum 4 ostrza. Im jest ich więcej, tym lepiej.

Dla wielu osób dość istotna może być liczba trybów, które dane urządzenie oferuje. Ciekawym rozwiązaniem jest tryb pulsacyjny, który pozwala na rozdrabnianie twardych produktów. Nowoczesne blendery ręczne sprzedawane są w zestawach z wieloma końcówkami. Najpopularniejsze z nich to szatkownica, trzepaczka do jajek, kruszarka do lodu czy nasadka do puree. W ten sposób blender staje się całkiem ciekawą alternatywą dla standardowego malaksera.

Ceny popularnych blenderów ręcznych

Za blender ręczny zapłacić trzeba od zaledwie kilkudziesięciu to nawet kilkuset złotych. Jednak warto pamiętać o tym, że nie zawsze wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością. W praktyce warto zawsze porównywać ze sobą urządzenia pod kątem ich parametrów. Należy też zastanowić się do czego blender ma być wykorzystywany i czy w domu znajdują się inne urządzenia takie jak miksery, malaksery czy popularne od jakiegoś czasu roboty planetarne.