Młynek do kawy to sprzęt, który musi znaleźć się w kuchni każdego amatora baristy. Jak sama nazwa wskazuje, służy do mielenia ziaren kawy. To świeżo zmielone ziarna nadają kawie wyjątkowy smak i aromat. W przypadku kupowanych w sklepie kaw mielonych walory te są na o wiele niższym poziomie. Osoby, które kupują kawę ziarnistą i mielą ją w młynku do kawy, mają pewność, że nie wypijają żadnych niepożądanych dodatków – polepszaczy smaku.

Najlepsza młynek do kawy – ranking

 1. Młynek do kawy Bosch MKM 6003

  Młynek do kawy Bosch MKM 6003
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy młynek do kawy z dwuskrzydłowym nożem wykonanym ze stali nierdzewnej. Jednorazowo mieli do 75 g kawy. Do wyboru jest sposób działania ciągły i pulsacyjny. Na uwagę zasługuje także spora moc młynka 180W. Urządzenie jest bezproblemowe w użytkowaniu. Elegancka czarna kolorystyka pasuje do wielu wnętrz. Szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami.

 2. Młynek De’Longhi KG 89

  Młynek De’Longhi KG 89
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny młynek do kawy przeznaczony dla wytrawnych kawoszy. To sprzęt żarnowy, który mieli ziarna kawy w jednolity sposób. Maksymalnie jest w stanie zmielić kawę potrzebną na przygotowanie 12 filiżanek naparu kawowego. Oferuje regulację stopnia zmielenia kawy, w zależności od wybranej metody parzenia. Na uwagę zasługuje podwójny system zabezpieczeń. Pojemnik na kawę mieloną jest wyjmowany.

 3. Graef CM 702

  Graef CM 702
  Sprawdź aktualną cenę

  Elektryczny młynek do kawy z funkcją automatycznego mielenia w chwili przystawienia do uchwytu kolby. Posiada stożkowane żarno ze stali nierdzewnej, dlatego mielona kawa nie traci nic ze swojego aromatu. Urządzenie wyposażone jest w pojemnik na ziarna kawy o pojemności 250g. Jego atutem jest pokrywa chroniąca przed zanieczyszczeniami czy kurzem oraz wyciągana tacka. To świetny młynek dla osób początkujących.

 4. Młynek do kawy Krups GVX242

  Młynek do kawy Krups GVX242
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancki młynek do kawy z 17-stopniową regulacją grubości mielenia. Pozwala na zmielenie kawy pod różną ilość filiżanek – od 2 do 12. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik na ziarna kawy o pojemności 200 gramów. Posiada też pojemnik wyjmowany na kawę mieloną czy podświetlany włącznik/wyłącznik. Element mielący jest wyjmowany i niezbyt trudny do utrzymania w czystości.

 5. Młynek Severin KM3873

  Młynek Severin KM3873
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze młynek do kawy ze stożkowatym żarnem. Wyposażony jest w możliwość regulacji grubości mielenia oraz elektroniczny zegar. Za sprawą stożkowatego żarna kawa jest smaczna i aromatyczna. Wykorzystać można ją w ekspresach przelewowych i ciśnieniowych. Atutem młynka są dwa pojemniki – jeden przeznaczony na kawę w ziarnach, a drugi na kawę mieloną.

Jaki młynek do kawy kupić?

Podstawowe znaczenie przy zakupie młynka do kawy ma rodzaj zastosowanego noża. Warto też zwrócić uwagę na moc młynka i jego pojemność. Tutaj sporo zależy od indywidualnych upodobań i potrzeb. Najlepsze urządzenia na rynku wyposażone są oczywiście w regulację stopnia zmielenia kawy.

Przy okazji zakupu młynka dobrze jest sprawdzić system zabezpieczeń. W pełni bezpieczne urządzenia posiadają zabezpieczenie przed włączeniem z nieodpowiednio zamontowanym pojemnikiem czy odsłoniętymi ostrzami. Atutem są dodatkowo nóżki antypoślizgowe. Można postawić na sprzęt z transparentną pokrywką czy pojemnikiem, aby kontrolować proces mielenia kawy.

Wyróżnia się młynki do kawy ręczne i automatyczne. Do wyboru są modele żarnowe i ceramiczne. Dla wielu osób dobrym wyborem będzie młynek ręczny, który sprawdza się doskonale także w czasie podróży. Jest często wykorzystywany do zaparzania kawy coraz popularniejszymi metodami przelewowymi np. chemexem czy dripem.

Ceny popularnych młynków do kawy

Wybór młynków do kawy na rynku jest zaskakująco szeroki. Coraz więcej osób przywiązuje bowiem uwagę do jakości wypijanej na co dzień kawy, a nie da się ukryć, że kawa ziarnista znacznie przewyższa pod wieloma względami kawę mieloną. Najtańsze młynki do kawy zakupić można za mniej niż 100 złotych. Są jednak i modele znacznie droższe przeznaczone już dla wytrawnych kawoszy. Co ciekawe, młynki ręczne cenowo niekiedy przewyższają młynki elektryczne. Kluczowy wpływ na cenę ma tutaj jakość zastosowanych materiałów i rodzaj wykorzystanych ostrzy.