Gospodarujesz niewielkim metrażem i zastanawiasz się, czy zakup pralko-suszarki to dobry wybór? A może kochasz nowe technologie i chcesz przetestować kolejny sprzęt? Wspólnie postaramy się znaleźć wszystkie za i przeciw tej inwestycji. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny i pozwoli Ci na wybór rozwiązań, które sprawdzą się w mieszaniu. Zakup pralko-suszarki to jeden ze sposobów na suszenie prania w komfortowych warunkach w niewielkich łazienkach i małych mieszkaniach.

Zacznijmy od zalet pralko-suszarki, które mogą przekonać Cię do zakupu. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja powinna być przemyślana. W końcu inwestycja nawet kilku tysięcy to odpowiedzialny wybór. Jeśli naprawdę marzysz o pralko-suszarce, która ułatwi Ci codzienne obowiązki domowe, sprawdź, jakie są plusy jej zakupu.

#1 Możliwość prania i suszenia w jednym miejscu

Dzięki zakupie pralko-suszarki możesz prać i suszyć w jednym miejscu. W ten sposób jesteś w stanie zrezygnować z powieszenia ubrań w jednym z pomieszczeń w mieszkaniu lub na balkonie. Jeśli marzysz o stworzeniu przestrzennych wnętrz, bez wątpienia jest to wybór dla Ciebie.

#2 Nowoczesna aranżacja wnętrz

Zmniejszenie ilości niezbędnych przedmiotów w Twoim mieszkaniu to najlepszy sposób na minimalistyczną aranżację wnętrza, przestronność pomieszczeń i funkcjonalość. Za sprawą pralko-suszarki nie musisz inwestować w dodatkową suszarkę do prania. W zamian za dwa urządzenia do prania i suszenia odzieży, możesz wykorzystać wolną przestrzeń na jej zagospodarowanie w bardziej praktyczny i przydatny sposób.

#3 Oszczędzasz swój czas

Czy Ty też nie przepadasz za marnowaniem czasu na podstawowe domowe czynności? Kto powiedział, że musisz lubić robić pranie? Jeśli podobnie jak my, wolisz oszczędzać swój czas i przeznaczać go na przykład na zabawę z psem, pralko-suszarka to doskonałe rozwiązanie, które nie będzie wymagało od Ciebie załadowywania pralki, wieszania ubrań na suszarce, czy wrzucania ich do suszarki automatycznej. Twoje urządzenie 2w1 to oszczędność czasu, którego na pewno czasem Ci brakuje. Brzmi świetnie, prawda?

#4 Pranie czyste i wysuszone

Piorąc ilość odzieży, którą od razu możesz wysuszyć, proces prania i suszenia jest nieprzerwany. Dzięki temu czynność nie angażuje Twojego czasu, a Ty wyciągasz z pralko-suszarki świeże, pachnące i suche ubrania gotowe do nałożenia. Zazwyczaj do pralki możesz załadować 9 kg. Z kolei suszarka może wysuszyć za jednym razem 6 kg odzieży. Jeśli załadujesz urządzenie w odpowiedniej ilości, pranie i suszenie stanie się proste i przyjemne.

#5 Nowoczesne i niezawodne podejście do prania i suszenia

Za co użytkownicy pralko-suszarek cenią swoje urządzenia najbardziej? Przede wszystkim za wygodę i najwyższą jakość wykonywanych czynności. Nowości na rynku proponują szereg dodatkowych programów. Dzięki temu Twoje pranie będzie miało wspaniały zapach, ubrania staną się miękkie i jeszcze bardziej wygodne.

#6 Design nowoczesnych urządzeń dopasowanych do Twojego wnętrza

Standardowa rozkładana suszarka nie wygląda estetycznie. Oprócz tego, że zajmuje dużo miejsca, jej przechowywanie jest bardzo problematyczne. Nowoczesny design urządzeń z rodziny pralko-suszarek to świetny wybór, który z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym członkom rodziny.

Wow! Zalet pralko-suszarki uzbierało się naprawdę sporo. A co z wadami? Czy nowoczesne urządzenia również je mają? Przede wszystkim dużym minusem, z którym musimy się liczyć od samego początku naszej inwestycji są koszty eksploatacyjne.

#1-Miesięczny koszt użytkowania pralko-suszarki

Oczywiście rozwiązanie w postaci nowoczesnego urządzenia to dla nas ogromna wygoda i duża oszczędność czasu. Jednak patrząc z ekonomicznego punktu widzenia, użytkowanie pralko-suszarki jest znaczącą wadą tej inwestycji. Dlaczego? Pralko-suszarka może zużywać nawet 6 kWh w ciągu prania i suszenia. Porównując to z suszarką, która zużywa około 1 kWh przy pełnym załadunku i pralką, która zużywa 0,56 kWh, otrzymujemy bardzo rozbieżne wyniki. Dodatkowe koszty to większe zużycie wody, nawet o 100%.

#2 Suszysz mniej prania niż pierzesz

Pralko-suszarki mają to do siebie, że ich pojemność prania jest wyższa, niż ilość kilogramów, które możemy potem wysuszyć. Jeśli zatem chcemy skorzystać z wszystkich funkcji naszego urządzenia pozostają nam dwie opcje. Możemy napełnić je do pełna i po praniu wyciągnąć część odzieży lub prać wyznaczoną ilość rzeczy, którą potem jesteśmy w stanie bez wyładowywania z pralki wysuszyć. W przypadku dużych gospodarstw domowych ten minus może okazać się bardzo uciążliwy.

#3 Łączny czas pracy urządzenia

Niestety łączny czas pracy urządzenia to nawet 5 godzin. Jeśli zdecydujemy się na pranie i suszenie osobno, to czas oczekiwania na czyste i suche ubrania znacznie się skróci. Na szczęście dostępne obecnie pralko-suszarki dysponują możliwości zdalnego włączania wybranych programów. W ten sposób nie musisz obawiać się o zmarnowany czas. Stojąc w korkach po pracy, jesteś w stanie włączyć urządzenie mobilnie.

Kiedy suszenie w urządzeniach jest niemożliwe?

Suszarki i pralko-suszarki to jedne z nowoczesnych urządzeń, które mogą nam w znacznym stopniu ułatwić czynności związane z domowymi obowiązkami i przygotowaniem rzeczy na wyjazd, ważne spotkanie, czy odzieży codziennej. Niestety niektóre z elementów garderoby mogą ulec zniszczeniu w przypadku korzystania z urządzeń, które suszą automatycznie. Jeśli chcesz skorzystać z nowości technologicznych, pamiętaj o tym, żeby nie używać ich do suszenia rajstop ze względu na ich delikatność. Najlepiej, jeśli postawisz na pranie ręczne. Pralko-suszarka to również nie najlepsze rozwiązanie do suszenia delikatnej bielizny damskiej. Istnieje szereg produktów, które nie nadają się do suszenia w automatycznych suszarkach. Właśnie dlatego warto czytać metki, aby dowiedzieć się, co zrobić, by wybrana odzież służyła nam w swoim nienagannym stanie jak najdłużej.

Posiadanie pralko-suszarki to świetny wybór dla zapracowanych osób, które są w stanie stawić czoła największemu minusowi urządzenia, jakimi są wysokie koszty eksploatacji. W przypadku wyboru sprzętu do naszego mieszkania zwracajmy uwagę na klasę energooszczędności, dostępne funkcje i programy prania i suszenia. W ten sposób możemy uzyskać wielofunkcyjność pralko-suszarki na najwyższym poziomie, co pomoże w uznaniu naszej inwestycji za udaną i potrzebną.