Zestaw garnków na indukcję to nieodłączny element wyposażenia niejednej kuchni, w której znajduje się kuchenka, płyta indukcyjna. Naczynia wchodzące w skład takiego zestawu wykonane są z materiałów ferromagnetycznych, które indukcja jest w stanie wykryć. Zestaw garnków na indukcję składać się może z różnej liczby elementów. Podstawą są oczywiście garnki o różnych pojemnościach, a do tego pokrywki, rondle, przybory kuchenne, wkłady do gotowania na parze czy patelnie.

Najlepszy zestaw garnków na indukcję – ranking

 1. Zestaw garnków na indukcję WMF 0760046380

  Zestaw garnków na indukcję WMF 0760046380

  Garnki wykonane ze stali nierdzewnej Cromargan. Pokrywki wykończone silikonem pozwalają na cztery opcje gotowania. Są one odporne na bardzo wysoką temperaturę. Konstrukcja dna naczyń jest trójwarstwowa. Rdzeń aluminiowy zapewnia równomierny rozkład ciepła. Garnki można myć w zmywarce, sprawdzają się na wszystkich typach kuchenek. W skład zestawu wchodzą cztery garnki i cztery pokrywki.

 2. Zestaw garnków Tescoma Ultima z pokrywkami 10 el 780610

  Zestaw garnków Tescoma Ultima z pokrywkami 10 el 780610

  Nowoczesne garnki ze stali nierdzewnej ze szklanymi pokrywkami. Posiadają wygodne uchwyty z tworzywa sztucznego i skalę litrażową. Można je myć w zmywarce. Producent udziela na nie pięciu lat gwarancji. W skład zestawu wchodzą garnki o pojemności 2, 3, 4 i 5,5 litrów z pokrywkami oraz rondelek z pokrywką o pojemności 1,5l.

 3. Gerlach zestaw garnków Superior 10 el

  Gerlach zestaw garnków Superior 10 el

  Wysokiej jakości garnki z trójwarstwowym dnem wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Posiadają ciekawą funkcję odcedzania. Wyróżniają się wytrzymałością i nowoczesnym, eleganckim designem. Wyposażone są w pokrywki z hartowanego szkła i posiadają skalę, która ułatwia odmierzanie płynów. Uchwyty nie nagrzewają się i są dobrze wyprofilowane.

 4. Zestaw garnków na indukcję Tefal DUETTO 10-częściowy A705SC85

  Zestaw garnków na indukcję Tefal DUETTO 10-częściowy A705SC85

  Praktyczne i funkcjonalne garnki ze stali nierdzewnej ze spodem kapsułowym, który zapewnia równomierne ogrzewanie. To naczynia odporne na odkształcenia o ergonomicznym kształcie. W ich wnętrzu znajduje się miarka, która pozwala na odmierzanie wody. Wypustki w pokrywkach umożliwiają odlewanie wody. Garnki nadają się do użytkowania w piekarniku.

 5. Zestaw garnków Ambition Urban 13 Elementów 68880

  Zestaw garnków Ambition Urban 13 Elementów 68880

  Wysokiej klasy garnki ze stali nierdzewnej 18/10, które wyróżniają się nowoczesnym designem. Posiadają grube dno i ścianki. Są łatwe do utrzymania w czystości. Na wewnętrznej ściance naczyń znajduje się praktyczna skala. Garnki można myć w zmywarce do naczyń. Producent udziela na nie dwuletniej gwarancji. Są odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne.

Jaki zestaw garnków na indukcję kupić?

Garnki do indukcji muszą posiadać oczywiście ferromagnetyczne dno. Im posiada ono więcej warstw, tym lepiej. Grubszy spód oznacza bowiem większą trwałość naczynia. Cienkie dno szybko się odkształca, a przy okazji nierównomiernie rozprowadza ciepło. Dlatego warto postawić na zestaw z garnkami, które posiadają minimum trzywarstwowe dno. Musi być ono też płaskie, aby uniknąć ewentualnych strat ciepła podczas gotowania.

Jeśli mowa o wielkości garnków jest to kwestia posiadanej kuchenki, która posiada wydzielone pola grzewcze. Wyjątkiem są płyty wyposażone w specjalne panele sensoryczne. Wówczas średnica nie ma znaczenia, gdyż garnek postawić można w dowolnym miejscu. Duże znaczenie ma materiał, z którego wykonane są rączki naczyń. Nie może być to tworzywo, które przewodzi ciepło. Najlepiej, gdy rączki są antypoślizgowe. Czasem spotkać się można nawet z rączkami składanymi. Najlepiej sprawdzają się garnki ze stali nierdzewnej 18/10 odpornej na korozję.

Ceny popularnych garnków na indukcję

Za zestaw garnków na indukcję trzeba zapłacić na ogół kilkaset złotych. Rozbieżności cenowe są spore, gdyż sporo zależy od liczby elementów, które wchodzą w skład kompletu. Duże znaczenie ma także jakość wykonania naczyń. Droższe są garnki ze stali nierdzewnej wyposażone w wielowarstwowe dno i posiadające nienagrzewające się uchwyty. Warto jednak pamiętać, że dobry zestaw garnków na indukcję to inwestycja na lata. Kiepskiej jakości produkty szybko natomiast ulegną zniszczeniu.