Jogurtownica to ciekawe urządzenie kuchenne służące do przygotowywania smacznego, domowego jogurtu. Za jego pomocą można samodzielnie przygotować jogurt na bazie naturalnych, zdrowych składników. Jogurtownica składa się z grzałki i termostatu, który pozwala utrzymać temperaturę na poziomie 40 stopni Celsjusza. To temperatura optymalna dla stymulacji rozwoju bakterii potrzebnych do powstania jogurtu. Tym samym jogurtownica działa na bazie temperatury zapewniającej bakteriom rozmnażanie się i produkcję jogurtu.

Najlepsza jogurtownica – ranking

 1. Jogurtownica Severin JG 3519

  Jogurtownica Severin JG 3519
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna jogurtownica z otwieraną, transparentną pokrywką. Doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Posiada moc na poziomie 13W i pozwala na jednoczesne przygotowanie 14 porcji jogurtu. Utrzymana jest w klasycznej, białej kolorystyce i nie sprawia problemów w obsłudze. To produkt odpowiedni dla miłośników zdrowych deserów.

 2. Jogurtownica 617

  Jogurtownica 617
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie jogurtownica zasilana sieciowo. Posiada moc 20 W i pozwala na przygotowanie jogurtu w kilkanaście godzin. W skład zestawu wchodzi aż siedem słoiczków z praktycznymi zakrętkami. Urządzenie jest niewielkie rozmiarowo i nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni. Obsługiwane jest za pomocą zaledwie jednego przycisku.

 3. Jogurtownica Severin JG 3516

  Jogurtownica Severin JG 3516
  Sprawdź aktualną cenę

  Jogurtownica, która świetnie sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Posiada przezroczystą, otwieraną pokrywę i siedem pojemniczków o pojemności 150ml każdy. Obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku. Skala memo przypomina o godzinie, o której jogurt będzie gotowy. Przepis na smaczny i zdrowy jogurt jest dołączony do instrukcji obsługi urządzenia.

 4. Ariete yogurella 621

  Ariete yogurella 621
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna i kompaktowa jogurtownica wysokiej jakości. Utrzymana jest w biało-pomarańczowej, oryginalnej kolorystyce. Jej sporym atutem jest zbiornik o pojemności 1 litra, który można myć w zmywarce. Moc urządzenia to 20W, a czas potrzebny na przygotowanie jogurtu wynosi 12 godzin. Jogurtownica doskonale sprawdzi się z pewnością w niejednym gospodarstwie domowym.

 5. Jogurtownica Clatronic JM 3344

  Jogurtownica Clatronic JM 3344
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze jogurtownica pozwalają na szybkie przygotowanie do 1,1l jogurtu. Posiada siedem szklanych słoiczków z przykrywkami o pojemności 160ml każdy i podświetlany włącznik/wyłącznik. Jej moc to 14W. Czas dojrzewania jogurtu to około 8 godzin. Urządzenie jest niewielkie rozmiarowo i niezbyt trudne do utrzymania w czystości. Jogurtownica to niewątpliwie propozycja skierowana do wszystkich miłośników jogurtu.

 

Jaką jogurtownicę kupić?

Wybór jogurtownic na rynku wcale nie jest zbyt duży. Zakupić można urządzenie z jednym dużym pojemnbikiem lub kilkoma (6-8) niewielkimi pojemniczkami na jogurt. Ten drugi typ jest zdecydowanie popularniejszy. W naczyniach można bowiem przechowywać jogurt w lodówce bez potrzeby jego rozdzielania na mniejsze porcje.

Im większa pojemność jogurtownicy, tym lepiej. Zazwyczaj większą pojemność całkowitą oferują urządzenia z pojemniczkami. Jest to nawet 1,4l. Urządzenia z jednym pojemnikiem mają często 1 litr pojemności. Są jednak na rynku i modele znacznie większe, ale i droższe.

Zdecydowana większość jogurtownic ma moc w zakresie od 13 do 20W. Droższe urządzenia mogą mieć moc większą, ale w warunkach domowych nie trzeba w nie inwestować. Jeśli mowa o czasie potrzebnym na przygotowanie jogurtu to wynosi on na ogół od 6 do 12 godzin.

Nowoczesne jogurtownice mogą mieć też pewne funkcje dodatkowe. Przydatnym rozwiązaniem jest np. programator czasu pracy czy automatyczny wyłącznik urządzenia. Są urządzenia z intuicyjnym panelem LCD służącym do obsługi.

Ceny popularnych jogurtownic

Generalnie jogurtownice nie należą do urządzeń najdroższych. Prosty model zakupić można już za kilkadziesiąt złotych. Gdy celem jest urządzenie oferujące różne funkcje dodatkowe lub jogurtownica typu 2w1 trzeba zapłacić więcej, bo od 100 do 400 złotych. Oczywiście im bardziej znany producent, tym cena jest większa, ale zazwyczaj idzie to w parze z wysoką jakością wykonania. Na zakup jogurtownicy pozwolić może sobie naprawdę każdy.