Maszynka do makaronu to urządzenie przeznaczone dla miłośników gotowania. Służy do produkcji makaronu, zresztą jak sama nazwa wskazuje. Dzięki niemu nie trzeba już kupować gotowych produktów tego typu w sklepie. Domowe makarony są pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Są więc zdecydowanie zdrowsze. Wyróżnia się przy tym ręczne i elektryczne maszynki do makaronu. Jeszcze bardziej rozbudowane są nowoczesne roboty do makaronu.

Najlepsza maszynka do makaronu – ranking

 1. Maszynka do makaronu Gefu Pasta Perfetta de luxe 28300

  Maszynka do makaronu Gefu Pasta Perfetta de luxe 28300

  Wysokiej klasy maszynka do makaronu wykonana ze stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości. Jest prosta i zarazem bezpieczna w użytkowaniu. To produkt niemiecki z dodatkowymi przystawkami. Pozwala w ten sposób na przygotowanie w domu aż sześciu rodzajów makaronu m.in. ravioli, spaghetti i lasagne.

 2. Maszynka Marcato Atlas 150 Design Color Argento

  Maszynka Marcato Atlas 150 Design Color Argento

  Nowoczesna maszynka do makaronu, która wałkuje ciasto i kroi je na trzy różne szerokości – lasagne, taglioni i fettuccine. Oferuje dodatkowo regulację grubości wałkowanego ciasta w zakresie od 0,6 do 4,8 mm. Urządzenie jest włoskiej produkcji i wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym.

 3. Kuchenprofi Atlas 150 Compact Maszynka Do Makaronu (0801571200)

  Kuchenprofi Atlas 150 Compact Maszynka Do Makaronu (0801571200)

  Prosta w obsłudze maszynka do makaronu. Pozwala na przygotowanie lasagne, taglioni i fettuccine. Grubość płatów makaronu można w tym przypadku regulować za pomocą siedmiostopniowej skali. Ciasto po przepuszczeniu przez maszynkę wymaga jeszcze pocięcia na mniejsze kawałki. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Wyróżnia się stabilnością i wytrzymałością. Jego atutem jest gumowa podstawa zapobiegająca ślizganiu się po blacie.

 4. Maszynka do makaronu Tescoma Delicia 63087200

  Maszynka do makaronu Tescoma Delicia 63087200

  Funkcjonalna maszynka do makaronu, która świetnie sprawdzi się w niejednej kuchni. Jest prosta w obsłudze – pozwala na przygotowanie w domowych warunkach lasagne, makaronu do zup czy fettuccine. Posiada stabilne mocowanie, które umożliwia przymocowanie urządzenia do stołu. Maszynka wykonana jest ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości.

 5. Maszynka Kinghoff kh-3113

  Maszynka Kinghoff kh-3113

  Wykonana ze stali nierdzewnej maszynka do makaronu składająca się z wykrojnika i wałkowarki. Posiada regulowaną grubość wałkowania ciasta. Pozwala na przygotowanie dwóch rodzajów makaronu – nitek 2 mm i tasiemek 6 mm. Osobna przystawka umożliwia także przygotowanie domowego ravioli. Urządzenie wyposażone jest także w klamrę mocującą.

Jaką maszynkę do makaronu kupić?

Przede wszystkim na starcie warto zastanowić się jak często i do czego urządzenie ma być wykorzystywane. Potem należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów.

Niezwykle istotna jest oczywiście prędkość produkcji makaronu. Tutaj prym wiodą urządzenia ręczne i wielofunkcyjne. W przypadku maszynek ręcznych trzeba najpierw zagnieść ciasto i stworzyć z niego placki. Przy maszynkach elektrycznych takiej konieczności nie ma. Jeszcze prostsze jest to w przypadku nowoczesnych robotów, które samodzielnie zagniatają masę i produkują makaron za sprawą specjalnych nakładek. Jeśli mowa o komforcie użytkowania to niektóre urządzenia są przytwierdzane do stołu lub blatu na czas pracy, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Na koniec trzeba sprawdzić jakość wykonania urządzenia. W końcu nie powinno się ono zbyt szybko zepsuć czy być awaryjne. Dobrze jest też zorientować się z jakimi nakładkami, końcówkami dana maszynka współpracuje. To pozwala na wykonywanie przy jej pomocy także i innych specjałów np. ravioli.

Ceny popularnych maszynek do makaronu

Cena maszynek do makaronu uzależniona jest od wielu czynników m.in. od jakości wykonania. Najtańsze są modele wykonane z tworzywa sztucznego, które są przy okazji najmniej wytrzymałe. Zakupić je można już za kilkadziesiąt złotych. Droższe są urządzenia metalowe, które kosztują już od 150 do nawet 500 złotych. Spore znaczenie ma także ilość dodatkowych elementów wchodzących w skład zestawu. Im jest ich więcej, tym droższa jest maszynka do makaronu.