Wyciskarka do cytrusów to niewielkich rozmiarów urządzenie służące do wyciskania cytrusów, w tym cytryn, grapefruitów czy pomarańczy. Sprawdzi się w każdym lokalu czy gospodarstwie domowym. Do wyboru są w tym przypadku modele ręczne i elektryczne. Wyciskarki ręczne przeznaczone są raczej do użytku okazjonalnego, domowego. Urządzenia elektryczne są już wersją bardziej zaawansowaną o sporych możliwościach. Wiele z nich dysponują dużą mocą i znaczną wydajnością.

Najlepsza wyciskarka do cytrusów – ranking

 1. Wyciskarka do cytrusów Hamilton Beach 96700

  Wyciskarka do cytrusów Hamilton Beach 96700

  Nowoczesna wyciskarka do cytrusów renomowanej marki. Dysponuje mocą na poziomie 250W. Posiada wytrzymałą, metalową obudowę i korpus z odlewu aluminiowego. Całość uzupełniają trzy stożkowe głowice z ABS wzmacnianego dodatkowo stalą nierdzewną. Urządzenie wyposażone jest silnik o cichej pracy i misę ze stali nierdzewnej. Jest proste w obsłudze i niezawodne w działaniu.

 2. Wyciskarka Hendi z pokrywą dociskową 221037

  Wyciskarka Hendi z pokrywą dociskową 221037

  Wysokiej klasy wyciskarka do cytrusów o mocy 350W. Posiada sitko, obudowę i nakładkę ze stali nierdzewnej odpornej na zarysowania i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Za sprawą ergonomicznego uchwytu jest wygodna w użytkowaniu. Oferuje prędkość obrotową na poziomie 900 obrotów na minutę. Sprawdza się świetnie w przypadku cytrusów różnego typu.

 3. Stalgast Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów (480021)

  Stalgast Wyciskarka Elektryczna Do Cytrusów (480021)

  Prosta w obsłudze wyciskarka elektryczna idealna do każdego mieszkania czy w domu. Sprawdzi się też w kawiarni czy restauracji. Uruchamiana jest za pomocą dźwigni dociskacza, co jest wygodnym rozwiązaniem. Elementy mające kontakt z produktami spożywczymi są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wyciskarka posiada prędkość obrotową na poziomie aż 1450 obrotów na minutę.

 4. Wyciskarka do cytrusów Hendi elektryczna 221099

  Wyciskarka do cytrusów Hendi elektryczna 221099

  Niezwykle wydajna wyciskarka elektryczna o efektownym designie. To model dociskowy – bezproblemowy w obsłudze. Posiada wyjmowany pojemnik na sok i specjalną nakładkę stożkową z sitkiem, które wykonane są w całości ze stali nierdzewnej. Atutem urządzenia jest także osłona antyrozpryskowa. Posiada ona prędkość obrotową rzędu 980 obrotów na minutę.

 5. Wyciskarka Hendi elektryczna (221204)

  Wyciskarka Hendi elektryczna (221204)

  Żeliwna wyciskarka elektryczna do cytrusów o znacznej wytrzymałości. Pracuje z prędkością 1500 obrotów na minutę. Pojemnik na sok wykonany jest ze stali szlachetnej, a sitka i nakładki z ABS. Można je myć bez obaw w zmywarce. Urządzenie posiada certyfikat CE. To wyciskarka niezwykle prosta w obsłudze.

Jaką wyciskarkę do cytrusów kupić?

Duże znaczenie ma moc urządzenia. Im jest ona większa, tym szybciej i lepiej dane owoce są wyciskane. W praktyce wynosi od 20 do 250-350W. Kluczowym elementem wyciskarki jest pojemnik na wyciskany sok. Dobrze, gdy jest on dość spory. Dla rodziny odpowiedni będzie pojemnik o pojemności minimum 1 litra. Idealnie, gdy jest on wyjmowany. Czasem wyciskarki pozwalają na używanie także własnych naczyń.

Warto sprawdzić konstrukcję urządzenia. Obudowa musi być solidna i wytrzymała. Do wyboru są modele metalowe i wykonane z tworzywa sztucznego. Dla wielu osób podstawą jest także łatwość czyszczenia wyciskarki co cytrusów. Owoce są dość mocno brudzące, dlatego dobrze, gdy poszczególne elementy wyciskarki można bez obaw umyć w zmywarce. Nowoczesne modele w zestawie posiadają ponadto kilka stożków do owoców o zróżnicowanej wielkości. Oferują też coraz więcej funkcji dodatkowych np. regulację gęstości soku. To przydatne, gdy w domu mieszkają także małe dzieci.

Ceny popularnych wyciskarek do cytrusów

Ceny wyciskarek do cytrusów są dość mocno zróżnicowane. Modele ręczne w formie nakładki na dzbanek nie kosztują więcej niż kilkanaście złotych. Droższe są wyciskarki ręczne z pojemnikiem). Jeśli mowa o urządzeniach elektrycznych ceny wahają się na ogół od 50 do nawet 500 złotych. Najdroższe wyciskarki do cytrusów to urządzenia bardzo zaawansowane i stosowane przede wszystkim w restauracjach czy kawiarniach. Do użytku domowego odpowiednie będą także wyciskarki nieco tańsze.