Blender do smoothie to niepozorne urządzenie pozwalające na szybkie i bezproblemowe przygotowanie smacznego, zdrowego smoothie. To nic innego jak koktajl na bazie owoców, warzyw, mleka i innych składników. Jest smaczny, a przy tym pożywny i zdrowy. Blender do smoothie może być zarówno kielichowy, jak i ręczny. Jest to sprzęt niewielki rozmiarowo, który nie zajmuje w kuchni zbyt wiele miejsca. Stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników zdrowego odżywiania.

Najlepszy blender do smoothie – ranking

 1. Blender do smoothie Philips Avance Collection HR3655/00

  Blender do smoothie Philips Avance Collection HR3655/00

  Nowoczesny blender wysokoobrotowy z szklanym dzbankiem o pojemności 2 litrów. Posiada wysokiej jakości silnik o mocy 1400W i można go myć w zmywarce. Oferuje prędkość obrotową na poziomie 35000 obrotów na minutę. Innowacyjna technologia ProBlend 6 3D uwalnia cenne wartości odżywcze owoców, warzyw i orzechów, bo mieli je bardzo dokładnie.

 2. Blender Tefal Perfectmix+ BL811D38

  Blender Tefal Perfectmix+ BL811D38

  Wysokiej klasy blender w rewolucyjna technologią Triple’Ax. Posiada sześć ostrzy ze stali nierdzewnej, które zapewniają doskonałe rezultaty działania. Dwa ostrza odpowiadają za tzw. efekt cyklonu. Urządzenie wyposażone jest w spory kielich o pojemności całkowitej 2litry. Jest on wykonany z wytrzymałego termoodpornego szkła. Sprzęt uzupełnia wydajny silnik o mocy aż 1200W.

 3. Magic Bullet Nutribullet Pro 900 9 elementów

  Magic Bullet Nutribullet Pro 900 9 elementów

  Prosty w obsłudze blender z silnikiem o mocy 900W. Wydobywa z owoców i warzyw więcej cennych składników odżywczych niż tradycyjne blendery czy sokowirówki. Urządzenie łączy w sobie działanie cyklonowe oraz sześć noży wykonanych ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Doskonale radzi sobie także z twardymi składnikami. Urządzenie jest dodatkowo kompaktowe, idealne do podróży.

 4. Blender do smoothie NutriBullet Red 600 Ekstraktor

  Blender do smoothie NutriBullet Red 600 Ekstraktor

  Efektowny wizualnie blender, który jest bardzo prosty w obsłudze. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym na co dzień zależy na zdrowym odżywianiu się. Urządzenie jest polecane także weganom i wegetarianom czy osobom odchudzającym się. Jego atutem jest łatwość utrzymania w czystości. Do mycia blendera wystarczy woda i płyn do mycia naczyń.

 5. Blender Electrolux ESB 2500

  Blender Electrolux ESB 2500

  Blender sportowy z dwoma butelkami z przykrywkami. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, które nie zawiera BPA. Można je zmieścić w torbie. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wrzucić do środka składniki, założyć ostrza, które są zdejmowane, założyć butelkę i włączyć przycisk pracy pulsacyjnej. Blender jest niezwykle stabilny.

Jaki blender do smoothie kupić?

Blendery do smoothie to urządzenia, które są nieocenione w niejednej kuchni. Jednak przy ich zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszą jest pojemność kielicha, o ile jest to model kielichowy. Bywa ona dość mocno zróżnicowana. Warto więc zastanowić się, ile osób faktycznie z danego blendera będzie korzystało. Spore znaczenie ma także moc urządzenia. Im jest ona większa, tym sprzęt lepiej radzi sobie z twardymi owocami czy warzywami.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest kielich. Może być to szkło lub tworzywo sztuczne. Kielichy szklane są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Z drugiej strony są ciężkie i mało poręczne. Kielichy plastikowe z kolei są lekkie i łatwe w użyciu. Mają jednak i swoje wady – powstawanie odbarwień na skutek kontaktu z niektórymi produktami spożywczymi. Dodatkowo niekiedy trudno jest je utrzymać w czystości. Na koniec pozostają różnego rodzaju funkcje dodatkowe np. kruszenie lodu.

Ceny popularnych blenderów do smoothie

Generalnie wybór blenderów do smoothie jest tak duży, że każdy powinien znaleźć sprzęt odpowiedni dla siebie, także pod kątem ceny. W praktyce za dobrej jakości blender do smoothie zapłacić trzeba od 100 złotych wzwyż. Cena nie powinna przekraczać kilkuset złotych. Wcale więc nie trzeba inwestować kilku tysięcy, aby móc zdrowo się odżywiać każdego dnia. Oczywiście droższe urządzenia oferują zazwyczaj większą moc i więcej ciekawych funkcjonalności. Warto się jednak zastanowić nad tym, czy funkcje dodatkowe będą rzeczywiście wykorzystywane.