Gofrownica to niewielkich rozmiarów urządzenie kuchenne (elektryczne) służące do pieczenia gofrów. Moc wynosi w tym przypadku od kilkuset do nawet 2000W. Gofrownice posiadają najczęściej teflonową powłokę, która skutecznie zapobiega przywieraniu ciasta. Nowsze modele pokryte są też specjalną powłoką Teflon. Jednocześnie są w stanie upiec na ogół dwa gofry, chociaż od tej reguły są też wyjątki. Niektóre modele wypiekają gofry w nietypowym kształcie np. serca.

Najlepsza gofrownica – ranking

 1. Gofrownica Dezal 301.4

  Gofrownica Dezal 301.4
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy gofrownica wykonana z wytrzymałych materiałów, która sprawdzi się w każdej kuchni. Posiada temperaturę roboczą na poziomie 195 stopni Celsjusza. Jej atutem są wykonane ze stopu aluminium płyty grzewcze pokryte od strony grzewczej CORFLONEM. Dodatkowo w płytce dolnej zlokalizowany jest ogranicznik temperatury. Urządzenie jest dopuszczone do kontaktu z żywnością. Ma atest PZH.

 2. MPM MGO-13

  MPM MGO-13
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle prosta w obsłudze gofrownica, która stanowi idealne rozwiązanie do niejednej kuchni. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Posiada dość głębokie płyty grzewcze, co sprawia, że gofry są puszyste i grube. Dodatkowo płyty pokryte są powłoką nieprzywierającą ułatwiającą wyjmowanie ciepłych gofrów. Tym samym urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości. Posiada moc 1400W.

 3. Gofrownica Adler AD3036

  Gofrownica Adler AD3036
  Sprawdź aktualną cenę

  Łatwa w utrzymaniu w czystości gofrownica o mocy 1300W. Posiada nieprzywierające płyty grzewcze, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe przygotowanie smacznych gofrów bez konieczności sięgania po dodatkowe narzędzia. O przygotowaniu gofrów informuje specjalna lampka kontrolna termostatu. Płyty gofrownicy są dość głębokie, a urządzenie pozwala na jednoczesne przygotowanie aż 4 sztuk gofrów.

 4. Optimum GF-1400

  Optimum GF-1400
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna gofrownica, która jednocześnie jest w stanie przygotować aż cztery chrupiące gofry. Posiada płytki pokryte specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu gofrów. Atutem urządzenia jest automatyczny termostat, który utrzymanie w czasie wypiekania gofrów odpowiednią temperaturę. Urządzenie dodatkowo posiada dwie lampki kontrolne oraz nienagrzewającą się obudowę.

 5. Gofrownica Sencor SSM 9300

  Gofrownica Sencor SSM 9300
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajne urządzenie typu 3w1 z trzema wymienialnymi płytkami podgrzewającymi. Jest łatwe do utrzymania w czystości i bardzo funkcjonalne. Pozwala na grillowanie potraw oraz przygotowywanie gofrów czy trójkątnych, opiekanych kanapek. Atutem tego modelu jest automatyczna regulacja temperatury oraz nieprzywierające płyty grzejne. Urządzenie przechowywać można w pozycji pionowej. Jego moc to 700W.

Jaką gofrownicę kupić?

W przypadku gofrownicy jednym z najważniejszych parametrów jest moc. Im jest ona wyższa, tym szybciej nagrzewają się płytki urządzenia i wyższą temperaturę osiągają. To skraca czas przygotowywania gofrów. Dlatego większość gofrownic ma moc od 800 do 2000W. Wiele urządzeń automatycznie włącza się po podłączeniu do prądu i jest to dobre rozwiązanie. Można też postawić na model z termostatem, a wiec regulacją temperatury.

Bardzo istotnym elementem każdej gofrownicy są płytki. Muszą być one pokryte powłoką nieprzywierającą – teflonową lub ceramiczną. To ułatwia przygotowywanie gofrów i ich wyciąganie po upieczeniu. Innym rozwiązaniem są płytki wyjmowalne, które można umyć pod bieżącą wodą. Niekiedy da się je także umyć w zmywarce. Zdecydowana większość gofrownic jednorazowo przygotowuje dwa gofry o kwadratowym kształcie, ale tak wcale być nie musi. Obecnie w sprzedaży dostępne są modele, które przygotowują gofry np. w kształcie serca. Ciekawym wyborem są też urządzenia wielofunkcyjne.

Ceny popularnych gofrownic

Gofrownice to urządzenia popularne, które w swojej ofercie ma niemal każdy producent sprzętu AGD. Ceny tych urządzeń w zależności od ich funkcjonalności, designu, wielkości, jakości wykorzystanych do produkcji materiałów wynoszą od zaledwie 40 do nawet 500 złotych. W praktyce za dobrej klasy urządzenie do użytku domowego trzeba zapłacić od 80 do 150 złotych. Droższe są oczywiście gofrownice o charakterze przemysłowym wykorzystywane na większą skalę.