Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie pozwalające na przygotowywanie soków owocowych i warzywnych. Wykorzystuje do tego miażdżenie produktów poprzez specjalny wałek ślimakowy. Nie ma w tym przypadku ostrzy, które cięłyby składniki na mniejsze kawałki. Wrzucone do wyciskarki owoce czy warzywa są miażdżone bardzo dokładnie i powoli, a potem przeciskane przez sito. Sok uzyskany w ten sposób jest bogaty w składniki odżywcze i gęsty.

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa – ranking

 1. Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 PLus

  Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 PLus

  Prosta w obsłudze wyciskarka wolnoobrotowa wysokiej jakości z zestawem sitek deserowych do przygotowywania sorbetów czy musów. Wykonana jest z materiałów pozbawionych szkodliwego BPA. Stworzona została z myślą o najbardziej wymagających klientach. Posiada korek niekapek i niezawodny silnik bezszczotkowy. Doskonale wyciska sok nawet z twardych warzyw oraz z naci. Przy okazji jest bardzo cicha.

 2. Wyciskarka Philips Viva Collection HR1888/80

  Wyciskarka Philips Viva Collection HR1888/80

  Nowoczesna wyciskarka wolnoobrotowa o dużej efektywności działania. Nie jest trudna do utrzymania w czystości. Jednocześnie wyróżnia się dość niewielkimi rozmiarami, a więc jest dobrym wyborem nawet do nieco mniejszej kuchni. Jednocześnie ma szeroki otwór na składniki – owoce i warzywa. Doskonale radzi sobie z produktami o dużej twardości np. orzechami.

 3. Tefal Infiny Juice ZC255B38

  Tefal Infiny Juice ZC255B38

  Wysokiej klasy wyciskarka do owoców, warzyw i ziół z dzbankiem na sok oraz silnikiem wolnoobrotowym. Jest bardzo prosta w użytkowaniu i zaskakująco cicha. Dlatego używać jej można o każdej porze dnia. Technologia Infiny Juice umożliwia uzyskanie nawet 2 razy więcej soku niż w przypadku standardowej sokowirówki. Atutem tego modelu jest także specjalne zabezpieczenie przed kapaniem.

 4. Wyciskarka wolnoobrotowa Amica JSM4012

  Wyciskarka wolnoobrotowa Amica JSM4012

  Wyciskarka wolnoobrotowa z sitem wykonanym ze stali nierdzewnej. Jest dzięki temu niezawodna i bardzo trwała. Wykorzystywać ją można z powodzeniem przez długie lata. Nie sprawia także problemów w zakresie utrzymania w czystości. Oferuje dwie prędkości pracy do wyboru oraz wyposażona jest w specjalną blokadę kapania. Stabilność urządzeniu zapewniają nóżki antypoślizgowe.

 5. Wyciskarka Zelmer ZJP1300B

  Wyciskarka Zelmer ZJP1300B

  Bardzo cicha w działaniu wyciskarka wolnoobrotowa, która pozwala na uzyskanie soku wysokiej jakości. Posiada sita o dwóch różnych wymiarach otworów. To pozwala na przygotowywanie nie tylko soku, ale i smacznego smoothie, gdy zajdzie taka potrzeba. Urządzenie wyposażone jest w wydajny silnik, który nie generuje dużego hałasu, gdy jest uruchomiony.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić?

Przede wszystkim z uwagi na liczbę spirali ślimakowych wyciskarki wolnoobrotowe podzielić można na jednoślimakowe i dwuślimakowe. Pierwsze są stosunkowo niedrogie, ale przygotowują sok nieco gorszej jakości niż drugie. Dodatkowo wyciskarki dwuślimakowe często pozwalają też np. na mielenie kawy czy przygotowywanie mleka sojowego. Są z drugiej strony trudniejsze do utrzymania w czystości.

Przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej duże znaczenie ma kilka czynników. Warto zwrócić uwagę m.in. na wielkość pojemnika na sok (od 0,5 do nawet 2 l), poziom generowanego hałasu (najlepiej stawiać na modele o wartości poniżej 60 dB), moc silnika (im jest większa, tym urządzenie lepiej radzi sobie z twardymi produktami spożywczymi), łatwość utrzymania w czystości (możliwość mycia niektórych części w zmywarce), regulację obrotów silnika oraz  średnicę otworu podajnika (powinna być jak największa). Na końcu należy sprawdzić czy urządzenie oferuje funkcje dodatkowe np. pozwalające na obróbkę innych produktów spożywczych.

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych wahają się od kilkuset do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Jednak przeciętny użytkownik powinien zadowolić się tańszym modelem, który kosztuje nie więcej niż 1500 złotych. W przedziale cenowym od 1500 do 3000 złotych zakupić można wyciskarkę wolnoobrotową o bardzo wysokiej jakości. To spory wydatek, ale i zarazem inwestycja długoterminowa. W praktyce kupowanie bardzo taniego sprzętu AGD się nie opłaca, bo szybko się on psuje.