Toster do kanapek to niewielkich rozmiarów urządzenie AGD, które spotkać można w niejednej kuchni. Nie należy go jednak mylić z opiekaczem. Podstawowym zadaniem tostera jest tworzeniem grzanek, a więc kromek ciepłych, przypieczonych. Chleb w tym przypadku jest podgrzewany w pozycji pionowej. Po wyciągnięciu na kromki nałożyć można swoje ulubione dodatki – wędlinę, ser, warzywa, dżem itd. Toster do kanapek są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze.

Najlepszy toster do kanapek – Ranking 2021

 1. Toster do kanapek Bosch TAT 6A113

  Toster do kanapek Bosch TAT 6A113

  Efektowny wizualnie toster o mocy 1090W. Cechuje się równomiernym opiekaniem tostów i wyposażony jest w regulację wysokości rusztu. To pozwala na wygodne wyjmowanie ze środka także małych kromek. Model ten posiada dodatkowo ruszt do opiekania bułeczek. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrętło służące do regulacji intensywności opiekania tostów i funkcja podgrzewania grzanek.

 2. Toster Philips Daily Collection HD2581

  Toster Philips Daily Collection HD2581

  Niewielkich rozmiarów toster oferujący aż 8 ustawień z dwoma regulowanymi otworami. Posiada wbudowany ruszt idealny do podgrzewania bułek czy rogalików. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja podgrzewania służąca do podgrzewania pieczywa i funkcja rozmrażania, która pozwala na opiekanie zamrożonego chleba. Za sprawą przycisku anulowania opiekanie można w każdej chwili zatrzymać.

 3. Bosch TAT3A011

  Bosch TAT3A011

  Wysokiej jakości toster stosunkowo niewielkich rozmiarów z rusztem do opiekania bułeczek. Jednocześnie jest w stanie przygotować dwa tosty. Oferuje płynną regulację stopnia intensywności opiekania i funkcję podgrzewania zimnych grzanek. Urządzenie wyposażone jest w podświetlany przycisk STOP i nowoczesną grzałkę płaszczyznową. Za sprawą wysuwanej szufladki na okruchy jest łatwe do utrzymania w czystości.

 4. Toster do kanapek Severin AT 2509

  Toster do kanapek Severin AT 2509

  Funkcjonalny toster z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej. Posiada wbudowaną podstawkę służącą do podgrzewania rogalików i bułeczek oraz ściankę chroniącą przed poparzeniami. Dwie wydłużone komory mieszczą jednocześnie nawet cztery tosty. Model ten posiada elektroniczny regulator przypieczenia i przycisk rozmrażania.

 5. Toster Tefal TT3601

  Toster Tefal TT3601

  Nowoczesny toster o mocy 850W, który sprawdzi się w niejednej kuchni. Oferuje siedem stopni opiekania, a także funkcję rozmrażania i podgrzewania, przycisk STOP czy funkcję podnoszenia pieczywa. Specjalny ruszt pozwala na wygodne podgrzewanie bułeczek. Za sprawą tacki na okruchy urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości.

Jaki toster warto kupić?

Tostery do kanapek są urządzeniami bardzo popularnymi. Często stoją one w kuchni w widocznym miejscu dlatego warto je dopasować do danej aranżacji kolorystycznie i stylistycznie. Do wyboru są modele różnego typu i różnej wielkości. Standardowy toster mieści jednocześnie dwie kromki pieczywa. Większość modeli posiada dodatkowe akcesoria np. ruszt do przypiekania bułeczek. Warto postawić na urządzenie proste w obsłudze z obudową wykonaną z materiału odpornego na wysoką temperaturę. Na ogół jest to tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna. Dobrze, gdy w obudowie jest miejsce na kabel sieciowy, zwłaszcza gdy urządzenie docelowo znajduje się na blacie kuchennym. Przydatne są też gumowe nóżki zapewniające stabilność.

Dobry toster to urządzenie funkcjonalne. Najpopularniejsze funkcje, z którymi się można w tym przypadku spotkać to automatyczne centrowanie, wspomniany już ruszt na bułki, regulacja stopnia pieczenia, opcja rozmrażania pieczywa czy system wysokiego podnoszenia. Urządzenia z wysuwaną szufladką na okruchy są łatwe do utrzymania w czystości.

Ceny popularnych tosterów

Wiele osób nie wyobraża sobie kuchni bez tostera do kanapek. Okazuje się, że dobrej jakości urządzenie można zakupić w całkiem atrakcyjnej cenie. Wiele godnych polecenia tosterów nie kosztuje więcej niż 100 złotych. Większość urządzeń tego rodzaju dostępnych na rynku zakupić  można w cenie od 70-80 do 500 złotych. Produkty droższe mają na ogół wyższą moc i więcej funkcji dodatkowych. Jednak w zdecydowanej większości przypadków z powodzeniem sprawdzi się model kosztujący około 100-150 złotych.