Waga kuchenna to niewielkich rozmiarów urządzenie, które przyda się w niejednej kuchni. Przychodzi z pomocą w czasie gotowania, gdy wykorzystać trzeba konkretne wagi danych składników. Waga kuchenna potrzebna jest też osobom odchudzającym się, które pilnują wagi spożywanych każdego dnia posiłków. Do wyboru są przy tym wagi mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze są bardzo proste w obsłudze i tanie, ale mało dokładne. Stąd też rosnąca popularność wag elektronicznych.

Najlepsza waga kuchenna – ranking

 1. Waga kuchenna Vitammy Light dietetyczna

  Waga kuchenna Vitammy Light dietetyczna

  Nowoczesna waga kuchenna posiadająca informację o składzie aż 999 różnych pokarmów. Po ważeniu wyświetla liczbę kalorii oraz zawartość węglowodanów, tłuszczy, białek, soli czy cholesterolu. Jest więc idealna dla osób na diecie. Urządzenie jest bardzo zgrabne i lekkie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni. Wyróżnia się modnym designem. Nie sprawia problemów w zakresie utrzymania w czystości.

 2. Waga Adler AD3134

  Waga Adler AD3134

  Wysokiej jakości waga kuchenna o dokładności 1g i maksymalnym udźwigu 5 kg. Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. To urządzenie o niewielkich wymiarach, które można przechowywać w każdej półce, szufladzie. Posiada opcję ręcznego lub automatycznego wyłączania. Atutem wagi jest też dość duży i czytelny wyświetlacz. Misa jest stalowa i łatwa do utrzymania w czystości.

 3. Sencor SKS 5020WH

  Sencor SKS 5020WH

  Prosta w obsłudze waga kuchenna z dość dużym wyświetlaczem LCD. Posiada szklaną, efektowną powierzchnię, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Maksymalne obciążenie wagi to 5 kg. Model ten jest sterowany w wygodny sposób dotykowo. Posiada funkcję tarowania pojemnika i ważenia w seriach. To waga o dużej dokładności działania.

 4. Waga kuchenna Adler AD 3138B

  Waga kuchenna Adler AD 3138B

  Funkcjonalna waga kuchenna o dokładności 1 g i udźwigu maksymalnym 5 kg. Pozwala na dokładne ważenie różnego rodzaju produktów spożywczych. Urządzenie jest raczej niewielkie rozmiarowo i nie sprawia problemów przy przechowywaniu. Ma opcję automatycznego i ręcznego wyłączania się. Atutem tego modelu jest także spory wyświetlacz. Oprócz tego waga oblicza objętość wody czy mleka.

 5. Waga Lafe WKS001.1

  Waga Lafe WKS001.1

  Elegancka, czarna waga kuchenna o dużej precyzji działania. Waży w zakresie od 0 do nawet 5 kg z dokładnością do 1 grama. Posiada funkcję tarowania, co pozwala na wykorzystanie własnych naczyń do ważenia sypkich produktów. To model niewielki rozmiarowo z wygodnym uchwytem zlokalizowanym z tyłu obudowy, który pozwala na zawieszenie wagi np. na haczyku.

Jaką wagę kuchenną kupić?

Wagi, jak wspomniano wyżej, podzielić można na modele mechaniczne i elektroniczne. Te drugie są dużo dokładniejsze w działaniu. Zasilane są bateriami. Kluczowe znaczenie przy wyborze urządzenia do kuchni ma jednak nie tylko jego rodzaj, ale i dokładność działania. Waga powinna być możliwie najbardziej dokładna. W praktyce nowoczesne modele ważą produkty spożywcze z dokładnością do 1 grama.

Dobrej klasy urządzenia obsługują kilka jednostek wagowych, a więc nie tylko gramy i kilogramy, ale i uncje, funty czy milimetry. Warto sprawdzić też maksymalne obciążenie danej wagi kuchennej. Standardem jest 5 kg, ale są wagi o maksymalnym udźwigu mniejszym i większym. Wiele zależy tutaj od przeznaczenia urządzenia.

Na samym końcu należy sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe dana waga oferuje. Najpopularniejsze z nich to określanie objętości płynów, przeliczanie jednostek wagowych, obliczanie kaloryczności produktów, minutnik z alarmem czy pomiar zawartości podstawowych składników pokarmowych.

Ceny popularnych wag kuchennych

Ceny wag kuchennych zaczynają się już od kilkudziesięciu (nawet trzydziestu) złotych. W tej cenie dostać można niezłe urządzenie, które posłuży przez lata. Nieco droższe są wagi kuchenne oferujące bardziej rozbudowane funkcjonalności np. przeliczanie jednostek wagowych, obliczanie kaloryczności produktów spożywczych czy mierzące zawartość głównych składników pokarmowych. W tym przypadku ceny zaczynają się średnio od 70 złotych. To jednak inwestycja na wiele lat, o czym warto pamiętać.