Grill elektryczny to urządzenie, które pozwala na grillowanie przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Może być z powodzeniem wykorzystywane w domu. Grill elektryczny ustawić można np. w kuchni. Takie grillowanie odbywa się bez ognia czy dymu. Urządzenia tego typu są bardzo proste w obsłudze – wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego i ustawić odpowiednią temperaturę. Samo grillowanie odbywa się bez tłuszczu, co jest jego kolejną zaletą.

Najlepszy grill elektryczny – Ranking 2021

 1. Grill elektryczny Tefal UC 600 CLASSIC GC3050

  Grill elektryczny Tefal UC 600 CLASSIC GC3050

  Prosty w obsłudze grill elektryczny oferujący dwa tryby pracy – grill mięsny i grill elektryczny. Pozwala na przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków. Posiada nieprzywierające aluminiowe płyty i wyjmowaną tackę na sok. Urządzenie wyposażone jest w funkcjonalny termostat. Nie sprawia większych problemów w utrzymaniu w czystości. Przechowywać go można także w pozycji pionowej.

 2. Grill Philips HD 4419/20

  Grill Philips HD 4419/20

  Nowoczesny grill elektryczny, który błyskawicznie się nagrzewa. Posiada moc na poziomie 2300W i karbowaną/gładką płytę grzejną. Pozwala na przygotowywanie smacznych, aromatycznych potraw różnego rodzaju. Urządzenie dodatkowo jest wyposażone w prosty w obsłudze, regulowany termostat. Daje naprawdę świetne rezultaty.

 3. Tefal OptiGrill+ GC712D

  Tefal OptiGrill+ GC712D

  Wysokiej jakości grill elektryczny z innowacyjną technologią Automatic Sensor Cooking, która wykrywa ilość grillowanych produktów oraz ich grubość. Automatycznie dopasowuje do nich czas i temperaturę grillowania. Posiada wskaźnik poziomu wysmażenia i oferuje aż sześć programów automatycznych m.in. do kiełbasy, burgera, kurczaka czy ryby. Ciekawym rozwiązaniem jest także specjalna funkcja do mrożonek.

 4. Grill elektryczny Zelmer 40Z011

  Grill elektryczny Zelmer 40Z011

  Funkcjonalny grill elektryczny oferujący pięć temperatur podgrzewania produktów spożywczych. Wyposażony jest w wyjmowaną tackę na tłuszcz i pokrywkę wykonaną z wysokiej jakości szkła hartowanego. Płyta grillująca jest pokryta specjalną, nieprzywierającą powłoką, co ułatwia jej utrzymanie w czystości. Uchwyty są z kolei wykonane z tworzywa termoizolującego zapewniającego wysoki komfort użytkowania urządzenia.

 5. Grill Zelmer ZGE1000X (GE1000)

  Grill Zelmer ZGE1000X (GE1000)

  Grill elektryczny, który świetnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Posiada dość dużą powierzchnię grillowania. Jego płyta podzielona jest na część płaską i karbowaną, pozwala więc na grillowanie i smażenie. Pokrywka jest wykonana ze szkła hartowanego i można ją myć w zmywarce. Urządzenie wyposażone jest też w wyjmowaną tackę ociekową.

Jaki grill elektryczny kupić?

Grille elektryczne można podzielić na modele zamykane, otwarte, z zestawem do raclette oraz dedykowane do kebaba. Kluczowe znaczenie podczas wyboru urządzenia ma jego moc. Od niej zależy jak szybko grill się nagrzewa i jaką sprawność posiada. Moc wynosi w tym przypadku od kilkuset do ponad 2000W. Im więcej, tym lepiej. Wygodne w obsłudze są urządzenia z możliwością regulacji temperatury. Mniejsze znaczenie ma wielkość grilla. Jednak w warunkach domowych lepszym wyborem są urządzenia mniejsze, które schować można w kuchennej szafce.

Warto oczywiście sprawdzić funkcje, które do zaoferowania ma dany sprzęt. Czasami opcji jest całkiem sporo, w tym wymienne i wyjmowane płyty grzewcze. W praktyce sprawdzają się urządzenia z płytami grzewczymi pokrytymi nieprzywierającą powłoką i takimi, które można umyć w zmywarce. W ten sposób grill jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Jeszcze inną kwestią są zabezpieczenia np. nienagrzewającą się rączka czy wskaźnik gotowości.

Ceny popularnych grilli elektrycznych

Ceny grilli elektrycznych związane są oczywiście z ich jakością wykonania czy funkcjonalnością. Małe urządzenie o niewielkiej mocy i podstawowych funkcjach zakupić można już za około 100 złotych, ale markowe grille kosztują już 200-300 złotych. W praktyce tańsze urządzenia są mniej wygodne w użytkowaniu i nie oferują zbyt wielu funkcji dodatkowych. Dlatego na ogół warto wydać kilkadziesiąt złotych więcej i zainwestować w wydajny sprzęt na długie lata.