Multicooker to kuchenne urządzenie służące do gotowania. Pozwala jednak także na gotowanie na parze, smażenie, pieczenie czy podgrzewanie potraw. Przy jego pomocy można upiec chleb, przygotować dżem lub danie z makaronu czy ryżu. Multicookery są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze. Wystarczy wybrane składniki umieścić w środku i uruchomić odpowiedni program. Są nieocenione głównie przy potrawach jednogarnkowych. Niekiedy zalicza się je go grona robotów kuchennych.

Najlepszy multicooker – ranking

 1. Multicooker Philips HD3037/70

  Multicooker Philips HD3037/70

  Nowoczesny multicooker z wbudowanym mikroprocesorem ułatwiającym gotowanie. Jego zewnętrzna powłoka wykonana jest z wysokiej jakości stali szlachetnej i jest łatwa do utrzymania w czystości. Urządzenie wyróżnia się dość dużą grubością ścian, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie ciepła. Jego atutem jest prosty w obsłudze minutnik i funkcjonalna rączka.

 2. Redmond RMC-M90

  Redmond RMC-M90

  Wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala na wybranie odpowiedniego czasu i temperatury. Jest w stanie skutecznie zastąpić wolnowar i gotować potrawy w niskiej temperaturze, co jest bardzo zdrowe. Opcja 3D heating zapewnia równomierne ogrzewanie i zapobiega ewentualnym przypaleniom. Multicooker posiada specjalne programy np. Pasta i Pizza. Obsługiwany jest poprzez wygodny w obsłudze wyświetlacz LED.

 3. Multicooker Tefal FC22 RK705138

  Multicooker Tefal FC22 RK705138

  Efektowny wizualnie multicooker z aż 12 funkcjami, które ułatwiają codzienne gotowanie. Nowoczesna technologia Fuzzy Logic sprawia, że urządzenie równomiernie rozprowadza ciepło. Model ten oferuje takie programy jak Owsianka, Pieczenie, Smażenie, Gotowanie na parze/Zupy, Jogurt, Odgrzewanie, Duszenie, Podtrzymywanie Ciepła, Ryż/Zboża, Pilaw/Risotto itd. Posiada prosty w obsłudze minutnik i funkcję opóźnionego startu.

 4. Russell Hobbs 21850-56

  Russell Hobbs 21850-56

  Kompaktowy multicooker o mocy 900W, który cechuje się pojemnością 5 litrów. Doskonale sprawdzi się w przypadku rodziny z dziećmi. Wykorzystać go można do pieczenia, gotowania czy robienia jogurtu. Posiada bowiem aż 11 różnych funkcji. Oferuje opcję podtrzymywania temperatury i wyposażony jest w specjalną pokrywę antykondensacyjną.

 5. Multicooker Esperanza EKG011

  Multicooker Esperanza EKG011

  Wysokiej jakości multicooker, który pozwala na smażenie, gotowanie na parze, pieczenie czy robienie frytek. Nie zajmuje wiele miejsca i jest prosty w obsłudze. Posiada intuicyjny wyświetlacz LED. Produkt o mocy 860W wyposażany jest w misę wewnętrzną o pojemności 5 litrów. Wykonana jest ona z nieprzywierającego materiału.

Jaki multicooker kupić?

Wybór multicookerów na rynku jest coraz większy. Różnią się one od siebie przede wszystkim ilością funkcji, a także kształtem czy kolorystyką. Urządzenie tego typu zbudowane jest z halogenowej lampy znajdującej się w pokrywie garnka, do którego wkłada się specjalną misę. Całość uzupełnia panel sterowania.

Znaczenie ma siła urządzenia. W praktyce najlepiej sprawdzają się modele silne, zwłaszcza w przypadku regularnego gotowania. Dla singli i par odpowiednie są mniejsze multicookery o pojemności do 3 litrów. Dla rodzin lepszym wyborem są modele większe np. pięciolitrowe. Warto postawić na model z misą pokrytą nieprzywierającą powłoką lub taką, którą można myć w zmywarce. Dla wielu osób przydatne są też takie funkcje dodatkowe jak możliwość samooczyszczania się czy ustawienia wybranej temperatury. W skład zestawu poza samym urządzeniem wchodzić mogą różnorodne akcesoria np. książki z przepisami, miarki przydatne w czasie gotowania itd. Ułatwiają one obsługiwanie multicookera.

Ceny multicookerów

Multicookery to urządzenia, które w swojej ofercie ma coraz więcej producentów sprzętu AGD. Ceny popularnych kombiwarów uzależnione są głównie od ich funkcjonalności, mocy oraz materiałów, z których są wykonane. W praktyce multicookery kosztują na ogół od 300 do 500 złotych. Im więcej opcji oferują i są większe, tym więcej trzeba za nie zapłacić. Trzeba jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Urządzenie tego typu wykorzystywać można naprawdę przez długi czas.