Opiekacz do kanapek to urządzenie kuchenne dość niewielkich rozmiarów służące głównie o przygotowywania kanapek  z chleba tostowego. Przy jego pomocy szybko i bezproblemowo można w domu zrobić tosty z serem czy smaczne panini. Tego typu urządzenia są jednak wykorzystywane także w gastronomii. Wyróżniają się funkcjonalnością i są bardzo proste w obsłudze. W odpowiednie miejsce wystarczy włożyć kanapkę, a następnie zamknąć opiekacz i odczekać około 2 minuty.

Najlepszy opiekacz do kanapek – ranking

  1. Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection z 2 SW852D12

    Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection z 2 SW852D12

    Nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, które jednocześnie pełni funkcję opiekacza i gofrownicy. Zawiera bowiem dwa komplety wymiennych płyt. Dodatkowo zakupić można jeszcze 10 wymiennych płyt, aby przygotować m.in. panini, rurki z kremem, gofry w kształcie serc, naleśniki amerykańskie czy ciastka. Do każdego zestawu form dołączone są specjalne książeczki z podstawowymi przepisami.

  2. Opiekacz Russell Hobbs 17888-56

    Opiekacz Russell Hobbs 17888-56

    Wysokiej klasy opiekacz do kanapek, który pełnić może także funkcję opiekacza do panini czy grilla elektrycznego. Jego płyty pokryte są specjalną powłoką nieprzywierającą, co czyni je łatwymi do utrzymania w czystości. Urządzenie posiada wskaźnik pracy i tackę ociekacza. Dzięki ruchomemu zawiasowi mieści różne rodzaje produktów spożywczych.

  3. MPM MOP-20M

    MPM MOP-20M

    Czarno-srebrny opiekacz do kanapek, który jednocześnie jest w stanie przygotować aż cztery trójkątne kanapki. Doskonale sprawdzi się w niejednej kuchni. Pozwala na przygotowanie kanapek w wersji grubszej i pełniejszej niż zwykle. To zasługa głębokich płyt pokrytych specjalną powłoką nieprzywierającą. Urządzenie jest proste w obsłudze. Posiada termostat, który automatycznie reguluje temperaturę pracy.

  4. Opiekacz do kanapek Philips Daily Collection HD2392/90

    Opiekacz do kanapek Philips Daily Collection HD2392/90

    Efektowny wizualnie opiekacz do kanapek z bardzo prostym systemem zamykania. Przechowywać go można w pozycji pionowej, a więc nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca. Jest prosty w obsłudze i posiada moc na poziomie 820W. Trójkątne płytki opiekające skutecznie zapobiegają wypadaniu z kanapki składników. Pokryte są one specjalną powłoką nieprzywierającą.

  5. Opiekacz Tefal Ultracompact SM1552

    Opiekacz Tefal Ultracompact SM1552

    Wykonany w dużej mierze ze stali nierdzewnej opiekacz do kanapek z płytami pokrytymi powłoką nieprzywierającą. Wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i przechowywać go można w pozycji pionowej. Dzięki funkcjonalnym lampkom kontrolnym jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze i łatwe do utrzymania w czystości.

Jaki opiekacz do kanapek kupić?

Kluczowy wpływ na działanie opiekacza do kanapek ma oczywiście jego moc. Wpływa ona na tempo działania urządzenia i jego funkcjonalność. Płytki grzewcze powinny być pokryte powłoką nieprzywierającą np. teflonową lub ceramiczną. Płytki teflonowe są jednak bardziej podatne na zarysowania, a porysowany teflon nie powinien mieć kontaktu z żywnością. Niemal każdy opiekacz posiada obecnie termostat, ale nie każdy przewiduje funkcję regulacji temperatury. Tę opcję mają najwyższej jakości urządzenia. Jest to na ogół regulacja stopniowa.

Przy zakupie opiekacza do kanapek warto też zwrócić uwagę na jego kształt, rozmiar czy materiał wykonania obudowy. Wygodne w użytkowaniu są modele z rączką, która wkomponowana jest w pokrywę. Dobrze sprawdzają się urządzenia z nóżkami, które przechowywać można także w pozycji pionowej. Na końcu dobrze jest sprawdzić w jaki sposób opiekacz sygnalizuje proces działania, przygotowywania potrawy. Wiele urządzeń posiada obecnie specjalne lampki kontrolne, ale nie jest to norma.

Ceny popularnych opiekaczy do kanapek

Ceny opiekaczy do kanapek mogą wydawać się zaskakujące. Najprostsze urządzenia tego rodzaju zakupić można już za około 30 złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to opiekacze przeznaczone raczej do użytkowania okazjonalnego, a nie codziennego. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się urządzenia ze średniej półki cenowej kosztujące od 100 do 150 złotych. Im większa jest moc i funkcjonalność, tym wyższa jest na ogół cena sprzętu. Droższe są też urządzenia wielofunkcyjne, które pełnią więcej funkcji.