Kawa mielona to ziarna kawy w formie już zmielonej. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują własnym młynkiem do kawy lub nie mają czasu na jej mielenie. Dzięki kawie mielonej można uzyskać smaczny i aromatyczny napój o właściwościach pobudzających w kilka chwil. Kawa zmielona może być drobno lub grubo, w zależności od potrzeb. Aby długo zachowała świeżość należy ją przechowywać w odpowiedni sposób – z dala od wilgoci i promieniowania słonecznego.

Najlepsza kawa mielona – ranking

 1. Kawa mielona Lavazza Qualita Oro 250G

  Kawa mielona Lavazza Qualita Oro 250G

  Popularna kawa mielona renomowanego producenta. Wyróżnia się doskonałym smakiem i aromatem. Otrzymywana jest tylko z najlepszych ziaren Arabiki pochodzących z Afryki i Ameryki Środkowej. To kawa średnio palona i dość słodka, ale jednocześnie niezbyt mocna. Nie zawiera zbyt dużo kofeiny.

 2. Kawa Davidoff Mielona Fine Aroma 250G

  Kawa Davidoff Mielona Fine Aroma 250G

  Wysokiej klasy kawa mielona produkowana z ziaren Arabiki z Ameryki Środkowej i Kolumbii. Ma wyjątkowo delikatny, łagodny smak. Wyczuwalne są w niej lekkie nuty owocowe. Ma też jednocześnie intensywny aromat. To produkt idealny dla wszystkich miłośników naturalnej, delikatnej i aromatycznej kawy. Od razu stawia na nogi i pobudza do działania.

 3. IIly kawa mielona espresso macinato 250g

  IIly kawa mielona espresso macinato 250g

  Ciesząca się dużym uznaniem na rynku włoska kawa mielona z ziaren Arabiki. Ma bardzo klasyczny charakter – smak aksamitny, wyrazisty, z odrobinką słodyczy. Wyczuwalna jest w niej jednak także nutka goryczy, która nie utrzymuje się długo na języku. Na uwagę zasługuje również crema w kolorze orzecha laskowego. W aromacie kawy wyczuć można nuty karmelu, miodu i czekolady. Kawa sprzedawana jest w praktycznej puszce.

 4. Kawa mielona Pellini Espresso Superiore no 42 Tradizionale 250g

  Kawa mielona Pellini Espresso Superiore no 42 Tradizionale 250g

  Smaczna i aromatyczna kawa mielona produkowana z mieszanki wysokiej jakości ziaren Arabiki (60%) i Robusty (40%). To włoska kawa, którą z powodzeniem przygotować można zarówno w tradycyjny sposób, jak i w kawiarce. Produkt ma mocny stopień palenia i jest dość bogaty w kofeinę. Dlatego szybko pobudza.

 5. Kawa Dallmayr Prodomo Mielona 500G

  Kawa Dallmayr Prodomo Mielona 500G

  Kawa mielona o niepowtarzalnym smaku. To efekt wykorzystywania świeżych ziaren wysokiej jakości rosnących na najlepszych plantacjach świata. Pochodzą one głównie z Etiopii. W skład kawy wchodzą też ziarna z Azji, a także Ameryki Środkowej i Południowej. Produkt zawiera pobudzającą kofeinę, ale nie ma w sobie goryczy. Na skutek specjalnych procesów z kawy usuwany jest bowiem tzw. wosk kawowy.

Jaką kawę mieloną kupić?

Wybór kaw mielonych na rynku jest bardzo duży i wbrew pozorom kawy są bardzo różne. W dużej mierze różnią się one intensywnością. Na starcie warto postawić na produkt najbardziej intensywny i schodzić potem w dół. Trzeba pamiętać, że kawa intensywna najbardziej pobudza itd. Obecnie kawy mają różną intensywność. Wiele z nich zawiera dodatki aromatów. Oczywiście powinny być one naturalne i dopasowane do gustu osoby pijącej kawę. Unikać należy produktów z aromatami sztucznymi. Lepiej w tej sytuacji zakupić zwykłą kawę mieloną i dodać do niej np. cynamon.

Na samym końcu należy zdawać sobie sprawę z tego, że kawa to produkt, który nie jest produkowany w Polsce. W większości przypadków pochodzi z Ameryki Południowej lub Afryki. Często mówi się, że najlepsze jakościowo są kawy kolumbijskie, ale zdania w tej kwestii są podzielone. Okazuje się jednak, że ziarna z różnych zakątków świata mają nieco inny posmak. Aby poczuć różnicę, trzeba oczywiście nieco poeksperymentować.

Ceny popularnych kaw sypanych

W tym przypadku zdecydowanie cena idzie w parze z jakością. Im kawa jest lepszej jakości, tym wyższa jest oczywiście jej cena. W supermarketach można znaleźć bardzo tanie kawy (250 gramów za mniej niż 10 złotych), ale ich smak i aromat pozostawiają wiele do życzenia. Większość popularnych kaw mielonych to koszt od 15 do 30 złotych za opakowanie liczące 250 gramów. Są jednak i kawy znacznie droższe, które często określa się mianem speciality. To jednak już propozycja skierowana do prawdziwych smakoszy kawy.